ja-cpanel-top


Пілатес: ідеальний прес і красива постава

Ви багато чули про корисні властивості пілатесу, але так і не зважилися спробувати на собі? Вважаєте, що він потрібен тільки тим, у кого є проблеми зі здоров'ям? Здається, що пілатес одноманітний? Давайте придивимося до цього виду фітнесу уважніше!

Пілатес - одна з найбільш популярних у світі реабілітаційних систем, ефективність якої доведена більш ніж столітньою практикою в усьому світі. Широко відомо, що цей вид тренінгу отримав свою назву по імені творця, Джозефа Хуберта Пілатесу, який розробив систему вправ, бажаючи вирішити власні проблеми зі здоров'ям, а в підсумку допоміг сотням тисяч людей у всьому світі. У чому ж секрет успіху?

Філософія здоров'я

Джозеф Пілатес був справжнім філософом здорового способу життя. Він закликав до досягнення життєвого рівноваги через гармонізацію фізичних, розумових і духовних якостей людини. «Здоров'я - перша складова щастя», - казав Пілатес.

Система пілатес спрямована на збереження в здоровому стані стрижня всього організму - хребта. Протягом всього тренування особливо важливо пам'ятати про витягнення хребта й утриманні його в правильному положенні. Заняття пілатесом дозволяють опрацювати глибоку мускулатуру спини і преса, яка й утворює своєрідний м'язовий корсет для хребта.

Як бути в тонусі

Пілатес відноситься до числа низькоінтенсивних видів фітнесу. У процесі занять пульс частішає незначно і, як правило, не досягає зони кардионагрузки. Саме тому займатися пілатесом можуть люди, у яких є значний зайву вагу і різні проблеми зі здоров'ям, у тому числі захворювання опорно-рухового апарату і суглобів. Ця система також підходить для реабілітації після травм.

У чому ж переваги низькоінтенсивних тренувань? Організму не потрібно великої кількості енергії на виконання вправ, хоча під час занять ведеться серйозна опрацювання м'язів в статодинамическом режимі - коли під час навантаження відсутнє м'язове розслаблення. В результаті тонус і еластичність м'язів збільшуються, а ось відчуття втоми, як після інтенсивних силових або кардіотренувань, немає і в помині. До того ж низькоінтенсивне тренінги не провокують значного прискорення обмінних процесів, а значить, вам не захочеться швидше заповнити втрачені калорії у фітнес-барі.

Не дивно, що пілатес став базовим елементом багатьох фітнес-напрямків, наприклад, боді-балету.

Все під контролем

В процесі практики ваша увага має бути сфокусовано на постійному збереженні балансу і положення тіла при детальній неспішної опрацювання м'язових груп зі зміною періодів напруги та релаксації.

«Одним з ключових принципів пілатеса є постійний самоконтроль при виконанні вправ, - говорить Ельвіра Герасимова, майстер-тренер мережі клубів X-Fit, сертифікований інструктор з пілатесу. - Система пілатес вчить слухати і відчувати своє тіло. Дуже важливо зафіксувати і зберігати нейтральне положення хребта, не допускаючи прогинів, тримати поставу і зловити відчуття того, як в роботу залучаються різні групи м'язів».

Перші заняття зажадають від вас максимальної концентрації. «Варто вам активізувати свій центр - глибокі м'язи черевного преса, як відразу покращиться точність виконання вправ в динаміці», - зазначає Ельвіра.

Натомість, освоївши контроль над станом і рухом тіла при виконанні вправ, ви навчитеся підключати до роботи малі м'язи, за допомогою яких узгоджується робота всього тіла.

Подих на повні груди

Контрольоване дихання виділяє пілатес з ряду інших методик.

«Можна виділити кілька типів дихання при виконанні вправ пілатесу - середнє грудне, ритмічне дихання і дихання з опором», - ділиться Ельвіра. Глибоке грудне дихання дозволить досягти плавності в рухах і розподілити навантаження на м'язи рівномірно. «Для початківців є просте правило - видихайте в самий складний і напружений момент», - говорить Ельвіра.

Просунутий рівень

Система пілатес дуже різноманітна і передбачає різні рівні складності залежно від підготовленості що займаються. Комплекс вправ формується, як правило, за принципом «від простого до складного».

«Якщо ви засвоїли всі основні принципи і оволоділи базовими техніками, сміливо освоюйте тренування з обладнанням. Наприклад, заняття пілатесом з м'ячами або ролами дозволять сильніше активізувати м'язи-стабілізатори, так як при виконанні вправ на м'ячі ви витратите набагато більше зусиль на підтримання балансу і правильного положення тіла. А в ході тренування з ізотонічним кільцем збільшиться силова навантаження на м'язи», - зазначає Ельвіра Герасимова.

Ефект від занять пілатесом проявиться при стабільному відвідування тренувань. Ця система вимагає залучення і регулярності. І вона того варта!

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Здоров'я Дієта Пілатес: ідеальний прес і красива постава