ja-cpanel-top


Як розрахувати свою ідеальну вагу

ідеальна вагаХочете розрахувати свою ідеальну вагу? На теперішній момент дієтологія застосовує три формули розрахунку ідеальної ваги, про які ми вам і розповімо. 

Яка найсерйозніша помилка людей, які бажають розрахувати свою ідеальну вагу? Це - неувага до власної статури. Тому що дізнаватися свою ідеальну вагу потрібно саме виходячи з цього чинника.

- Перед тим, як дізнаватися свою вагу, визначте свій тип фігури. Власне, їх всього три: нормостенік, гіперстенік і астенік. Звичайно, існують і перехідні варіанти, але для розрахунку ідеальної ваги вони не принципові. 

Ідеальна вага і конституція людини 

Нормостенік
- людина, яка вписується в деяку усереднену норму. Про таких кажуть - нормальне статура. Так ось, саме для таких розраховують ідеальну вагу всі існуючі в інтернеті електронні таблиці. 
Гіперстенік відрізняється від нормостеніка, перш за все, широкою кісткою і великим об'ємом грудної клітки. Яка для нього повинна бути ідеальна вага? Природно, навіть при тому, що його ріст збіжиться з нормостеніком, ідеальна вага в цьому випадку повинна бути більшою. Дієтологи дають цифру в 10 відсотків - збільшення вашої ваги на це число входить в межі ідеальної ваги. 
Худі люди вважаються астеніками і зазвичай мають більш тонку кістку, а їх грудна клітка вузька. Розраховуючи свою ідеальну вагу, вони повинні знати, що їх вага може бути, навпаки, менше середнього показника на ті ж 10 відсотків.

Таким чином, різниця між тонкокостною і ширококостою людиною одного росту  може досягати 12-15 кілограмів, і обидва будуть мати ідеальну вагу для своєї конституції. Враховуйте це, коли будете розраховувати свою ідеальну вагу. 

Звичайно, більшість з нас знає свою конституцію. А якщо ні, встаньте перед дзеркалом, втягнувши живіт і випнувши грудну клітку, і подивіться, який у вас міжреберний кут. Гострий кут мають астеніки, тупий - гіперстенік, ближче до прямого кута - нормостенік. 

Формули розрахунку ідеальної ваги 

1. Найпростіша формула ідеальної ваги, яка застосовується повсюдно, для жінок - ріст у сантиметрах мінус сто десять. Розрахували? А тепер згадайте, що ви дізналися про ідеальну вагу вище, і скорегуйте свої розрахунки. 
 2. Друга формула розрахунку ідеальної ваги дещо складніша. Візьміть свій ріст в метрах і помножте це число на самого себе. Наприклад, ваш зріст 160 сантиметрів, тобто 1.6 метра. Множимо 1.6 на 1.6 і отримуємо 2.56. Далі свою справжню вагу розділіть на отримане число. Якщо ваша вага, скажімо, 56 кг, то виглядає це як 56: 2.56 = 21.87. Це прийнятне число, тому що "хороша" вага для людини лежить в межах між 19 і 26, при цьому Ідеальна вага - 21-24. Інше, як ви пам'ятаєте, допустимі значення для астеніків і гіперстеніків. Якщо число до 30, у вас зайва вага, а більше 30 - ожиріння. Навпаки, показник нижче 19 говорить про зайву худорлявість. 
 3. Ще один спосіб розрахунку ідеального ваги, який ми знайшли в інтернеті, виглядає так: виміряйте окружність грудей на рівні сосків спочатку на глибокому вдиху, потім - на видиху. Візьміть середнє значення і помножте його на ваш зріст. Результат поділіть на 240. Наприклад: середнє значення кола грудей - 100 см (припустимо, 110 на вдиху і 90 на видиху) - помножити на зріст 170 см - 17000, розділити на 240 = 70, 8. Це ваша ідеальна вага, а допустимий - плюс-мінус ті ж 10% (у даному випадку - 7 кг). 

Тепер, володіючи інформацією, ви зможете розрахувати ідеальну вагу конкретно для вашої фігури.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Здоров'я Дієта Як розрахувати свою ідеальну вагу