ja-cpanel-top


Вагітність: коли болить спина

вагітністьВідомо, що під час вагітності всі функції організму жінки змушені працювати з підвищеним навантаженням, забезпечуючи правильний розвиток малюка. Не дивно, що в таких жорстких умовах виявляються слабкі місця у здоров'ї самої майбутньої мами. 

Зокрема, при рості плода змінюється центр ваги тіла самої вагітної жінки, і з'являються болі в області хребта і попереку. Давайте ж з'ясуємо, як допомогти собі і своєму вірному другові, трудязі - хребту подолати будь-які труднощі на шляху підготовки до моменту народження дитини. 

Про зв'язок: причина - наслідок.

У період вагітності стегнові суглоби, які зазвичай нерухомі, починають розслаблятися під дією гормону релаксину, щоб дитина могла легше пройти під час пологів. Це, а також збільшений живіт, порушують рівновагу. Щоб це компенсувати, доводиться відводити плечі назад і згинати шию. Випинання живота, щоб всі помітили стан матері, лише ускладнює проблему. У результаті - сильно вигнутий хребет, напружені м'язи нижньої частини спини, а також біль.

Якщо до вагітності у вас були проблеми з опорно - руховим апаратом:

- Викривлення хребта;
- Остеохондроз;
- Слабкий розвиток м'язів, що беруть участь в нахилах тазу,

то ви потрапляєте до групи ризику щодо появи поперекових і тазових болів.

Коли з'являється біль.

Хворобливі відчуття у різних жінок можуть з'явитися в різні періоди вагітності. Як правило, це відбувається не раніше другого триместру, тобто приблизно з п'ятого місяця (20 тижнів).

Проте біль може виникнути й раніше. Наприклад, це залежить від способу життя, який веде майбутня мама. 

Що говорять цифри ...

За статистикою, частота появи болю в хребті, попереку і області тазу при вагітності складає 30 - 50 відсотків, а в післяпологовому періоді сягає 65 - 70 відсотків.

Для профілактики.

Якщо болі, до речі, ще не потурбували вас, то є шанс, що вони і не встигнуть цього зробити. Адже найкраще - це, звичайно, профілактика.

- Запобігайте надмірному збільшенню у вазі. Додаткові кілограми тільки навантажують хребет.
- Важлива дієта, багата кальцієм. Вживайте молочні продукти (сир, нежирний сир, йогурт). А також рибу, м'ясо, горіхи, зелень.
- Не носіть взуття на високих підборах. Воно не забезпечує правильної опори стопи. Деякі лікарі рекомендують широкі підбори висотою до 5 см.
- Надягайте взуття, навіть човники, тільки сидячи.
- Уникайте тривалого стояння. Якщо це необхідно, слід однією ногою спертися на низьку табуретку або зігнути ногу в коліні, що запобіжить надмірному напруженню м'язів крижів.
- Не стійте на твердій основі. Наприклад, під час готування обіду або миття посуду підкладіть під ноги килимок, щоб не посковзнутися.
- Правильно сидіть. Сидіння навантажує хребет набагато більше, ніж інші дії, отже, правильне сидіння має
велике значення.
- Намагайтеся сидіти на стільці, спинка якого є гарним упором для хребта, краще всього з прямою опорою для спини, з підлокітниками (на них можна спиратися під час вставання) і твердим сидінням, що запобігає "провалювання".
- Уникайте табуреток без спинок.
- Сидячи, де б ви не знаходилися, прагніть ніколи не класти ногу на ногу. Це не тільки порушує кровообіг, але і викликає дуже велике навантаження, прогин тазу вперед, посилює біль.
- В автомобілі можна просунути сидіння вперед, що дозволить зігнути і підняти одне коліно.
- Занадто довге сидіння може бути шкідливим. Рекомендується сидіти не більше 1 години, а потім зробити перерву. Краще за все встановіть для себе час сидіння не більше півгодини.

- Рекомендується спати на твердому матраці. Зручне положення під час сну зменшує біль у спині під час вставання.

- До речі, ортопеди не рекомендують тим, хто хоча б іноді відчуває біль у спині, використовувати водні матраци.
- Важливі форма подушки. Ідеальна подушка - середнього розміру.
- Встаючи, перекладіть обидві ноги на край ліжка, спустіть їх на підлогу, а не перевертається на бік.

Виконуйте просту, доступну всім, фізичну вправу, яка зміцнює м'язи живота - "Котяча спина": встаньте на карачки, і добре прогніть спину. Але тільки так, щоб відчути при цьому комфорт, і навіть задоволення. Відчуйте себе граціозною та гнучкою кішечкою!

Не знаєте, як когда делать тест на беременность, тоді ми вам розкажемо в наступній статті... Обов'язково дочекайтесь...

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Родина Діти Вагітність: коли болить спина