ja-cpanel-top


Ознаки шопоголізма: перевірте себе!

шопоголічкаДля більшої частини людей похід по магазинах є всього лише приємним проведенням часу. Але є особливий тип жінок, для яких процес придбання нових брюк від виробника та отримання емоцій від цього - є більш серйозним, ніж просто дозвілля.

Любов до нових речей частково схожа на залежність від алкоголю. Залежність від шопінгу розкрита - манія шопінгу має зв'язок з слабохарактерністю і нездатністю працювати над бажаннями.

Останні психологічні досліди однозначно говорять про те, що впадають в залежність люди, які мають вроджену схильність до цього (закладену на генетичному рівні), яка "запускається" за певних умов, але вчені ще не з'ясували, чому саме. Психологам стали відомі глибинні рівні звикання - це вироблення гормонів щастя. Людині хочеться відчувати задоволення, раз по раз.

Після якої межі звичайний похід в магазин переростає в манію? Які ознаки треба знати, щоб не сісти на гачок, якщо з'являться перші дзвіночки залежності?

Шопоголіки роблять покупки дуже часто, розлучаються з грошима на абсолютно непотрібні в побуті речі, так як їхня мета - сама покупка як така. Такі люди не дивляться на ціни, тому періодично відчувають серйозні фінансові проблеми. Посилюючи проблему, покупці непотрібного ховають покупки, тому що неминуча критика з боку суспільства. Інакше кажучи, якщо люди вже не можуть брати себе під контроль, вони перетнули лінію і стали наркоманами.

Дослідники вважають, що поки не виявлено традиційного лікування. Перш за все хворий зобов'язаний визнати схильність до непотрібних покупок. Рекомендується намагатися уникати дисконтних карт, а натомість - розплачуватися готівкою. Перед шопінгом підготувати перелік справді потрібних покупок. Не вирушати за покупками одному, попросіть друга, який не піддається пристрасті, проконтролювати вас. Але коли поради не мають ніякого впливу, то неодмінно треба звертатися до психолога за консультацією.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Родина Психологія Ознаки шопоголізма: перевірте себе!