ja-cpanel-top


Корисні властивості чорниці

ЧорницяДієтологи радять включати в денний раціон фрукти, овочі і ягоди різного кольору, так як вони містять різні корисні речовини і забезпечують достатню кількість вітамінів, мінералів та інших необхідних речовин.

Темні фрукти, овочі та ягоди містять найбільшу кількість антиоксидантів, основна роль яких - запобігання пухлин і порушень в тканинах живих організмів на клітинному рівні. Чорниця вважається одним з кращих засобів для профілактики захворювань сечостатевої системи. Вона багата антоцианіни і фенолами, властивості яких ще не вивчені повністю, але доведено, що з їх допомогою організм протистоїть процесам старіння і утворенню пухлин.

У раціоні європейців чорниця - найбагатше джерело антиоксидантів. Крім цього, вона сприяє збереженню гостроти зору і пам'яті, зміцнює судини, знижуючи ризик серцево-судинних захворювань, запобігає інфекційні захворювання і допомагає підтримувати вагу в нормі.

Найбільш корисними антиоксидантами чорниці є антоцианіни. Подібні речовини містяться також в редисці, червоною капусті, яблуках, ожині і темному винограді, але чорниця більше за інших рослин багата антоцианіни, що видно навіть по її насиченого кольору.

Ще не до кінця вивчений вплив чорниці на сгущаемость крові та закупорку судин, але достовірно відомо, що регулярне споживання цих ягід знижує вірогідність розвитку хвороб серця. Чорниця та її родичка голубика допомагають зберегти зір і покращують здатність бачити в темряві за рахунок зміцнення судин на задній поверхні очей.

Чорниця містить дуже мало калорій. Необхідна денна порція чорниці (невелика тарілка) містить всього близько 40 калорій, але забезпечує організм великою кількістю вітамінів і мінералів, особливо вітаміном С, калієм і залізом. Кожна порція чорниці містить стільки ж клітковини, як і шматок чорного хліба. Заморожена чорниця може довго зберігатися в холодильнику і використовуватися як добавка в каші і як самостійне ласощі.

Якщо у вас скоро весілля, обов'язково завітайте на весільний портал http://best-svadba.su/, де на вас чекає багато користної інформації, щоб зробити ваше свято незабутнім.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Здоров'я Рецепти здоров'я Корисні властивості чорниці