ja-cpanel-top


Секс після пологів

altПологи змінюють звичний уклад життя, як самої жінки, так і сімейної пари в цілому. Це в значній мірі відноситься до інтимної сторони життя, оскільки на відновлення після пологів йде від 6 тижнів до декількох місяців. 

Відновлення статевого життя після народження дитини відбувається у всіх по-різному в залежності від загального самопочуття молодої мами і ступеня тяжкості пологів. 


Якщо пологи пройшли без ускладнень, то відновлення пошкоджених в родах тканин і повернення матки до її колишнього стану відбувається приблизно через півтора-два місяці. За цей період з матки виходять залишки крові, вона зменшується в розмірах, відновлюється мікрофлора, зникають болі і відбувається загоєння поверхні, до якої була прикріплена плацента. Якщо відновити секс після пологів раніше рекомендованого терміну, то велика ймовірність виникнення інфекційних захворювань матки, яким вона найбільш схильна в цей період. Особливу небезпеку становить ендометрит, який є серйозним післяпологовим ускладненням, яке вимагає довгого і важкого лікування. Під час пологів пошкоджуються судини піхви, тому, при ранньому початку статевого життя кровотеча після пологів практично неминуча.

У разі ускладнень і важких пологів, що призвели до оперативного втручання, відновний період може тривати до півроку. Про початок сексуального життя можна говорити тільки після остаточного загоєння родових шляхів. Зазвичай відновлення статевих контактів затягується при розривах тканин родових шляхів з наступним накладенням швів, а, також, при хірургічному розтині промежини з метою уникнути розривів і травм голови дитини під час ускладнених пологів.

Відкласти секс після пологів на пізніший термін доведеться і в разі кесаревого розтину, незважаючи на те, що піхва ніяких змін не зазнала. В цьому випадку потрібен час, як на відновлення тканин, до яких кріпилася плацента, так і на загоєння рубця на матці і зовнішнього шраму на шкірі.

Після пологів у жінок знижується рівень естрагену, що призводить до сухості піхви і неприємних відчуттів при введенні статевого члена. Больові відчуття під час сексу в післяродовий період виникають, якщо при накладенні швів були затиснуті нервові закінчення промежини. У цих випадках слід користуватися мазями для розсмоктування рубців і робити масаж з маслом обліпихи.

Під час пологів вхід у піхву розтягується і вже не так щільно облягає статевий член під час контакту. Для усунення даної проблеми рекомендуються спеціальні вправи Кегеля, що тренують м'язи промежини. Ці вправи необхідно робити, як під час вагітності, так і в післяпологовий період. Завдяки цим вправам піхва після пологів швидше приходить в нормальний стан.

Крім чисто фізіологічних проблем при відновленні статевого життя після пологів виникають проблеми й іншого плану. Жінка повністю поглинена турботою про дитину, багато часу віддає годуванню груддю. Часто молода мама вважає, що виглядає, непривабливо, побоюється знову завагітніти, в її пам'яті свіжі спогади, пов'язані з болем під час пологів, в результаті - їй просто не до сексу.

Труднощі інтимного характеру, що виникають після народження дитини, носять тимчасовий характер, і нормальне статеве життя після пологів швидко відновлюється. У кожному разі при поверненні до сексуального життя необхідно порадитися з лікарем-гінекологом. Крім того, щоб не відштовхувати чоловіка, який після народження дитини йде на другий план, слід практикувати інші форми сексуальної близькості, поки неможливий вагінальний контакт. До традиційних форм сексу необхідно повертатися поступово і з обережністю.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Любов та секс Секс Секс після пологів