ja-cpanel-top


Як вийти на роботу з декрету: три практичних поради для молодих мам

Як вийти на роботу з декретуДеякі начальники так бояться молодих мам, немов їх самих народила не жінка, а якась інше істота. У той же час мало кому вдається залишатися у відпустці по догляду за дитиною до її повноліття. 

Є два сценарії виходу з декрету. Перший - жінка «в строю» до самих перейм, на пологовому кріслі у неї забирають смартфон, а виробничі наради під час грудного вигодовування - звичайна справа. Такі жінки фактично і не бувають в декреті, і, закривши лікарняний, вони з радістю знову селяться на роботі. 

Другий варіант: коли жінка занурюється в вагітність, рано віддаляється від робочих питань, - вона стає ближче до сім'ї, свого тіла. Вона хоче повноцінно прожити дитинство свого малюка, їй важливо бути активним учасником життя дитини, а не отримувати ввечері звіт від няні «ми сьогодні почали ходити». Але приходить момент, коли треба виходити з декрету. Вже пора в дитячий сад, соціалізуватися, або в родині не вистачає грошей (на жаль, це частіше), причини різні. Зазвичай жінка не відчуває з приводу повернення на роботу наснаги, і для цього може бути мільйон причин. І робота може бути «не її», і відчуття, що «відстала від життя», теж не радує, і хочеться більше часу приділяти сім'ї.

Роботодавець бачить в молодій мамі лише джерело проблем: вічні лікарняні, все її інтереси в будинку, доручити нічого важливого їй не можна.

Можливо, хтось працював на її місці, прекрасний і безпроблемний, і до цієї людини теж звикли - а тут виникли ви, зі своїми правами, і діватися від вас нікуди. І вся непроста ситуація цілком знаходиться в руках молодої мами, котра виходить з декрету. В її силах змінити настрій і зробити так, щоб працювати було комфортно.

З чого почати?

Перш за все, потрібно зрозуміти, що старий роботодавець - це новий роботодавець. «Старому» роботодавцю точно так же потрібно буде доводити вашу потрібність і корисність, як довелося б на співбесіді. Готуйтеся бути позитивною і доброзичливою, співпрацювати. Домовлятися завжди ефективніше, ніж «качати права».

Продумайте побутові питання. Роботодавець їх задасть і має право отримати відповідь, якщо ви хочете миру-дружби. Хоча такі питання іноді викликають внутрішній протест і обурення - яке йому діло ?!

Що буде в разі хвороби дитини, хто буде забирати його з садіку, чи плануєте ви другу дитину - на всі ці питання у вас повинна бути чітка відповідь. «Там подивимося» не підійде.

Часто жінка за час декрету як ніби випадає з реальності і (наприклад) перестає розуміти, як ходить громадський транспорт, уявляючи, що, виходячи о 17:30 з роботи в центрі, вона о 18:30 зможе забрати дитину з садка на околиці. Дайте зрозуміти роботодавцю, що ви тверезо дивитесь на речі і підготувалися до життя працюючої мами.

Як підготуватися до виходу з декрету

На щастя, поєднувати гармонійно сім'ю і роботу цілком можна.

- Терміново пройдіть курси підвищення кваліфікації на http://pracadlaukrainy.pl, зараз їх досить багато в онлайні. Після цього ви зможете бадьоро рапортувати про те, що постійно стежили за змінами в професії і в курсі всіх значущих подій у вашій сфері.

- Підберіть собі «цивільний» одяг і заново навчіться його носити. Адже за період ходіння в лижних штанях і джинсах ви відвикли від маси незручностей, заподіюваних офіційним одягом, і спочатку будете почувати себе не дуже комфортно. Так-так, пора надіти спідницю-олівець або плаття-футляр, колготки і туфлі (у вас же пристойна робота, правда?). Ні, джинси і «кофта» не підійдуть, навіть якщо ви пригадуєте, що в минулій компанії не було суворого дрес-коду.

- Потренуйтеся відповідати на типові питання співбесіди. Просто роздрукуйте список з інтернету і попросіть їх вам позадавать кому-небудь з близьких, чоловіка, маму чи сестру. Нехай вони зроблять серйозне обличчя, а ви постарайтеся перейнятися атмосферою і уявити, що саме так все і буде. І якщо ви за час цієї гри в співбесіду розумієте, що правильної відповіді на якесь питання у вас немає, - задумайтеся і шукайте варіант, який підійде! Адже на реальній зустрічі з роботодавцем у вас не буде шансу подумати і відповісти вдруге. Буде ефективніше, якщо ви залучите до цього процесу фахівця з кар'єрі або коуча.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Родина У світі жінок Як вийти на роботу з декрету: три практичних поради для молодих мам