ja-cpanel-top


Між першою і другою: коли починати нові стосунки

Як правило, всі романи починаються красиво: квіти, вірші, цукерки, прогулянки на теплоході, зустрічі біля пам'ятника і романтичні посиденьки на лавці в центрі міста. Якщо закінчуються, то по-різному: після зради або навіть без думок про неї, за взаємною згодою або за ініціативою одного з партнерів, з розгубленістю, або, навпаки, легко і вільно. Після усвідомлення цього завжди виникає питання: «А що ж робити далі?» Варто зробити паузу, щоб відпочити і розібратися у своїх почуттях або краще швидше почати нові стосунки?

Питання на перший погляд простій, на нього всього два варіанти відповіді. Але у кожного думки є свої прихильники і противники. Хтось вважає, що необхідно швидше переключитися, а хто-те, що потрібно побути наодинці з собою. Хто ж правий?

У вир з головою

Невелика мильна опера, заснована на реальних подіях, під кодовою назвою «розставання і їх роль в особистому житті». Христина розлучилася з Павлом. Два роки вони жили разом, їздили відпочивати в самі екзотичні куточки світу і будували плани на майбутнє. Тому, коли Христина зібрала свої речі, викликала таксі, оселилася у подруги і почала моніторити сайти в пошуках окремого житла, це стало несподіванкою для всіх. У фейсбуці її статус швидко змінився на «вільна», а на питання друзів про причини розставання вона на повному серйозі відповідала: «Розлюбила!» Буває.

Ситуація начебто зрозуміла - Павло страждає, а Христина на крилах свободи летить у нове світле майбутнє, де буде все більш пристрасно, цікаво, і де вже точно повинна бути любов. Але вже через місяць нових партнерів знаходять собі обоє. Павло знайомиться через друзів з дівчиною, яка навіть віддалено не нагадує Христину, і йому здається, що його це відволіче і розважить, а колишню зачепить. Адже фотки з новою пишногрудої пасією з'являються в фейсбуці з регулярністю щоденного видання новин. Він дійсно розважається, а ось відволіктися йому так і не вдається. Через кілька місяців з'ясовується, що нова дівчина, як не крути - дійсно не Крістіна і зовсім не ідеал. Втім, і на Христину йому вже майже наплювати. Та й вона живе своїм життям. У проміжному результаті в історії з'являється ще один постраждалий, а Павло переживає ще одне розлучення. Два розставання за невеликий проміжок часу - ще те випробування для будь психіки.

Продовження випливає. Христина, не встигнувши насолодитися свободою і самотністю, якого, за її словами, раніше дуже не вистачало, теж починає нові відносини. Складно встояти, коли новий шанувальник засипає квітами, вихваляє, ловить кожне слово і побажання, намагається догодити. Але через деякий час вона, так само, як і її екс, розуміє, що, незважаючи на красиві залицяння, слова і вчинки, це зовсім не той чоловік, який потрібен. А оскільки спогади про розірвання ще живі, повірити в кращий результат поки що важко. З'являється ще один постраждалий, а Христина на цей раз замість почуття легкості і свободи отримує тривогу, невпевненість в собі і в майбутньому. Додаються сумніви в правильності розуміння того, що їй потрібно, хто їй потрібен і чого вона хоче. Життя стає все більш безглуздою, а себе вона починає вважати бездушним чудовиськом.

Ніякого криміналу в ситуації немає, як кажуть «люди зустрічаються, люди закохуються, одружуються». А також розходяться, йдуть, зустрічають інших. Це нормально. Варто лише зробити паузу. Будь-яке розставання вимагає аналізу. Хворобливе або легке, довгий або швидке, спокійне чи що межує з бажанням зжити зі світу. Важливо зупинитися, подумати, зробити висновки. Люди досить часто поспішають, швидше намагаються завести нові відносини після розлучення і роблять боляче собі і тим, кого втягують. Що ж робити? Піти в самокопання і сумувати, дивлячись у вікно? Записувати в зошити свої переживання, плекати страхи чи, може, відразу записатися на прийом до психотерапевта?

Постав «на паузу»

Психотерапевт, звичайно, вихід, але можна спробувати піти іншим шляхом. В одному Павло, безумовно, прав: відволіктися і розважитися - один з важливих перехідних етапів. Але відволіктися адже необов'язково на новий об'єкт. Розважати себе потрібно, хоча і складно. Адже переходячи в статус «вовка-одинака», доводиться вчитися розважати себе самостійно. Майже як в анекдоті про червону ікру - треба себе змушувати.

Самотність - прекрасна річ, тільки потрібно вміти ним правильно розпорядитися. Перебуваючи у відносинах, ми часто втрачаємо займенник «я» у займеннику «ми» не лише на рівні лексики. Розставання - це привід згадати, що люблю і не люблю саме «я», без оглядки на кого-небудь. Згадати, від чого «я» отримую задоволення і зрозуміти, що продовжую робити за звичкою. Самотність - це привід приділити час собі. Починаючи від будь-яких процедур краси до покинутих хобі, на які ніяк не вистачало часу, поки ви були у відносинах. А ще є родичі, друзі, колишні однокурсники, однокласники і просто однодумці, з якими ви познайомилися в Інтернеті, але ніяк не могли зустрітися. Активне і позитивне самотність корисно, а скільки воно буде тривати: місяць, три чи рік, вирішувати тільки вам. Вступати в нові відносини ви будете вже з шансом не повторювати минулі помилки. Крім того, коли ви самодостатні і цікаві, підвищується ймовірність розгледіти того, хто буде цікавий не тому, що «нагадує Васю» або, навпаки, зовсім на нього не схожий, а протилежності притягуються. Відкрити нову главу у своєму житті можна, не оглядаючись більше на минуле.

Краще зробити і шкодувати, ніж не зробити і жаліти

Звичайно, з будь-яких правил бувають винятки. Ось ви йдете по вулиці вся заплакана і засмучена, котите з нещасним виглядом валізу на коліщатках, думаєте про те, який же, ваш вже півгодини як колишній, негідник. А тут - він! Вистачає валізу, садить вас в машину, простягає вологу серветочку з запахом ромашки і ось вже «на срібній машині ви в кіно на Тарантіно». І живете довго і щасливо. Саме така історія трапилася з Олесею. Після прощання з Ігорем дівчина тиждень не виходила з дому. Її стан уже стало турбувати і родичів. Сергій всього лише помилився квартирою, але побачивши заплакану Олесю, вирішив її розвеселити. Практично витягнув в сусідню кав'ярню, нагодував морозивом і повів на прогулянку. Сергій Олесю не шкодував, не втішав, не намагався стати її жилеткою. Але ось уже п'ятий рік вони разом, три роки тому розписалися, а рік тому у них з'явився чудовий малюк Альошка.

Тепер вже і неактуально з'ясовувати, чи встигла Олеся сказати Сергію щось на кшталт «я боюся нових відносин» або хоча б задуматися над цим. Іноді життя підкидає романтичні сюжети, набагато більш закручені і менш правдоподібні, ніж у кіно. Що ж, паузи можуть бути короткими і довгими, але не завжди обов'язково «мхатовскими».

Надто затягнута пауза - це крайність. Як мінімум тому, що вступити в нові відносини стає складно, і чим далі, тим складніше. Починає здаватися, що однією простіше, вільніше, та й безпечніше. Ніхто не образить, не буде обмежувати, ні під кого не потрібно підлаштовуватися. І менше шансів знову помилитися. Життя проходить в гонитві за вигаданим, неіснуючим ідеалом, ніхто з реальних чоловіків порівняння з ним не витримує. Кожен може поранити, і ніхто не дасть гарантій, що рано чи пізно нові відносини не закінчаться. Страх розлучення стає переважаючим. Боячись помилитися, ми втрачаємо можливості, в дійсності самі себе обмежуючи. І якщо час іде, а ви все осторожничаете, залишаєтеся наодинці і ніяк не можете віджати потрібну кнопку, варто замислитися, де вона і чому механізм так довго в просте.

Напевно, справжнє почуття можна злякати або переплутати, змішавши з іншими почуттями, що залишилися від минулого. Розрив - це завжди стрес, а як зрозуміти, що це любов, у напруженій ситуації? Складно оцінити нову зв'язок об'єктивно, не порівнюючи її з тільки що закінчилася. Секрет в тому, що нові відносини не можуть бути краще чи гірше. Вони інші. Відчуйте різницю.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Любов та секс Відносини Між першою і другою: коли починати нові стосунки