ja-cpanel-top


Як відкрити в собі таланти

Чим старше ми стаємо, тим сильніше звужується перед нами коло можливостей. Мова йде не про щасливі випадковості, а про юнацькі плани стати балериною, оперною співачкою або великим письменником. З роками ми перетворюємося у все більш вузьких фахівців, що теж, загалом-то, досить непогано. Але як бути, якщо робота менеджера з реклами не заважає продовжувати мріяти про заняття для душі? Добре тим, у кого всі ці роки мирно співіснували хобі і кар'єра. Що робити, якщо всі ваші сили йшли на роботу або на інші справи? Психологи заспокоюють: ті чи інші таланти є у кожного з нас. Ось тільки як визначити, де дрімає саме ваш, якщо поки він нічим себе не проявив?

Чарівна сила таланту

Для початку трохи занудства, без якого не обходиться ні один чудовий процес, і пошук талантів не виняток. Не думайте, що «відкрити талант» - означає знайти всередині себе джерело ідей і умінь, які чомусь до цього стільки років дрімали. Неможливо моментально придумати сюжет для великого роману, навіть якщо ви не ведете щоденник, або пробігти марафон, якщо ви пересуваєтеся від під'їзду до машини. По-справжньому талановитим людини можна вважати, тільки якщо він досяг успіху в якій-небудь діяльності, будь це малювання, гра на скрипці або взагалі миловаріння. Все це неможливо без наполегливої праці, тернистого шляху, помилок і рішень «почати все спочатку» (а не кинути і спробувати щось нове). Талант - це схильність до чого-небудь, помножена на кропітка праця. Тому головне, з чим доведеться поборотися, так це з власною лінню.

Звичайно, ми не стверджуємо, що будь-яка людина навіть шляхом кропіткої праці зможе навчитися чому завгодно. Мініатюрним дівчатам навряд чи варто йти займатися баскетболом, а людям з математичним складом розуму і не прийде в голову писати книгу. Але певних успіхів і в баскетболі, і в літературі зможуть добитися і ті, й інші при наявності регулярної практики. Наш мозок володіє достатньою гнучкістю: якщо ми отримуємо новий навик, це розвиває нові зв'язки між клітинами, які в свою чергу отримують потенціал для подальшого розвитку.

Для всіх, хто знаходиться в пошуку себе, ми підготували кілька порад: як розкрити в собі талант і знайти те, що вам по-справжньому подобається.

- Як правило, ми вже знаємо, до чого маємо слабкість. Але важливо відрізнити власні устремління від застарілих спроб відповідати чужим очікуванням. Якщо мама і бабуся все дитинство нахвалювали ваші довгі пальці і тонкий слух, але награвання гам і прослуховування записів класичних концертів не викликає у вас рівним рахунком ніякої радості, напевно, навіть наполеглива праця буде безсилий. Ви можете стати професійною піаністкою і не тільки тішити слух родичів, але і блиснути перед бойфрендом граціозною постановкою кисті на клавіші. З цікавості і заради розваги - чому б і ні. Але тут про інше.

- Один з безцінних дослідів на шляху до своїм талантам - це розчарування. Буває, що ми шукаємо таланти зовсім не там, де вони можуть бути. Не поспішайте сперечатися або засмучуватися. Професії мрії у наших фантазіях відрізняються від своїх реальних аналогів приблизно так само, як казкові принци від реальних чоловіків. Але і тут діє закон: якщо це «любов», то є справжнє покликання, ви опинитеся готові долати всі труднощі. Необов'язково звільнятися з банку, щоб стати актрисою. Підготуйте номер для корпоративного заходу, і ось вона - сцена!

- Якщо ви взагалі не знаєте, в якій області хочете розвиватися, пробуйте нове. Відвідайте майстер-клас зі скрапбукінгу, спробуйте станцювати лінді-хоп або почніть вивчати японську. Швидше за все, якісь заняття залишать почуття збентеження, інші ви будете згадувати зі сміхом, на третіх зустрінете нових друзів, а четверте (або двадцять п'яте) виявиться тим, що ви так довго шукали. У будь-якому випадку без нових вражень ви не залишитеся. Однак для тих, хто хоче розкрити свій справжній талант, програма «драмгурток, кружок по фото, мені ще й співати полювання» не підійде. Зупиніться на чомусь одному і направте на це всі ваші сили.

- Спробуйте згадати, перерахувати, записати, описати і намалювати все, що ви коли-небудь захоплювалися. Автор посібника для творчих людей «Муза, де твої крила?», успішний дизайнер Яна Франк, підкреслює, що це найпростіше завдання чомусь ніхто ніколи не виконує. З жалем доводиться визнати, що це так, адже це тільки початок шляху. Якщо наважитесь, далі буде простіше. Виділіть ті заняття, які у вас виходили особливо добре. Опитайте рідних і близьких з пристрастю, до чого, на їхню думку, у вас чудові здібності - піаністкою ви вже не стали, але побутова техніка в будинку у ваших руках лагодиться ніби сама собою. В таких начебто дрібниці можуть ховатися можливості таких розмірів, про яких ви і не здогадуєтеся. Запишіть всі на вашу карту талантів» і продовжіть думку: які заняття можуть стати втіленням перерахованих вище умінь?

- Якщо ви людина творча і непогано пишете, але так поки і не знайшли, до чого свої творчі вміння застосувати, почніть вести так звані ранкові сторінки - відомий інструмент для особистісного зростання і спосіб відкрити в собі генія. Щоранку, до того як ви почнете збиратися на роботу, сідайте за стіл, пишіть мінімум 15 хвилин. Це можна робити як від руки, так і на комп'ютері. Постарайтеся написати мінімум 750 слів, сидячи за ноутбуком, або списати три аркуша формату А4, якщо пишете від руки. Про що писати? Це необов'язково має бути щоденник. Це можуть бути будь-які ваші думки та ідеї, все, що прийде в голову. Таким чином ви тренуєте письменницькі навички, наводьте порядок в голові і проговорює те, що вас хвилює. Досить часто протягом дня хочеться записати щось, щоб обміркувати це в подальшому, але не вистачає часу. Тепер цей час у вас буде! До речі, замість ранкових, можна писати та вечірні сторінки - це залежить від того, коли вам особисто зручніше це робити.

- Якщо ви відчуваєте, що вам не вистачає натхнення, почніть ходити на творчі побачення з собою. Самотність у цьому випадку важлива умова, якщо мова йде про те, що треба знайти саме приховані таланти. Ви будете думати не про те, як справити враження на супутника, а про справжні почуття, які викликає у вас той чи інший твір мистецтва. Все це нові враження і джерело натхнення. Почати можна з традиційних галерей: по-перше, це повернення до витоків, по-друге, коли ви в останній раз були в Третьяковській галереї? Відвідувати побачення рекомендується не рідше одного разу на тиждень, після класики відвідайте галерею сучасної фотографії, а потім підіть за списком музеїв і виставок, на які вже давно не вистачало часу. Балет, опера і навіть кіно теж вважаються, головне, навчитеся насолоджуватися ними на самоті.

- Не бійтеся публічності, а разом з нею і можливої критики. Знайшли себе на терені скандинавської ходьби, макраме чи китайської кухні? Заведіть про це блог і описуйте свої відкриття і здобутки. Так ви знайдете однодумців і заявіть світу, до чого у вас є здібності. Хто знає, що з цього може вийти? Ставитеся до можливої критики ввічливо і конструктивно. Читайте блоги однодумців, можливо, вам знадобляться їхні ідеї.

Пам'ятайте, практикуватися в чому-небудь набагато простіше, коли ви займаєтеся улюбленою справою. Не записуйтеся на муай-тай, якщо ви ненавидите бойовики, і не починайте бігати, якщо все життя мріяли танцювати танго. Пам'ятайте, Джоан Роулінг писала «Гаррі Поттера» на серветках, а Стівен Джобс збирав перші «Макінтоші» в батьківському гаражі. А успіхів вони досягли просто тому, що ці їхні заняття приносили їм не порівнянне ні з чим задоволення. Тому просто почніть займатися тим, чим завжди хотілося, це буде першим кроком до того, щоб шукати нові способи розвивати свої здібності. І не забудьте потім розповісти нам, що з цього вийшло!

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ви знаходитесь тут Любов та секс Відносини Як відкрити в собі таланти